Aktuality

Přivítání do nového školního roku

Vykoupaní, vyběhaní,

vracíme se z luk a strání.

U vody nám dobře bylo, 

sluníčko nás opálilo.

Sbírali jsme houby v lese,

teď do školy těšíme se!

 

Pozorování čápů

Celý měsíc pozorujeme čapí hnízdo hlavně to, jak se Bohoušek a Bohunka o svá vajíčka vzorně starají. Dne 17. 5. 2021 se vylíhlo první ptáče a další den druhé. Nyní napjatě čekáme na další přírůstky do čapí rodiny. Také pozorujeme, jak čápata hned od narození žerou housenky, žížaly a další havěť.

ZŠS I

Dárek ke Dni matek

Třída ZŠS I. paní učitelky Pokorné upekla maminkám perníková srdce. 

Třídní motosraz

Kdo si pamatuje, jaké probíhaly v naší škole před několika lety motosrazy, bude asi zklamán. Tehdy přijelo i 50 motorek.

Na náš třídní motosraz dne 7. května dorazila pouze jedna motorka, ale stejně jsme si to užili. Nakonec se nikdo nebál. Všechny děti se na motorku posadily a také zavrčely – to byl rachot.

Další fotografie naleznete v sekci FOTOGALERIE.

 

Mgr. Radmila Pokorná

Výroba čapího hnízda ve třídě ZŠS I

Dne 19. dubna 2021 jsme ve třídě ZŠS I začali na Youtube sledovat čápy, kteří se vrátili do Bohuslavic u Trutnova, aby zde stejně jako loni vyvedli svá mláďata. V pátek 23. dubna už bylo v hnízdě 5 vajec. A děti si pod vedením tety Zuzky udělaly své čapí hnízdo. Nyní už budeme jen pozorovat, jak se Bohunka a Bohoušek o vajíčka starají a budeme napjatě čekat, kdy se čápátka vylíhnou.

Odkaz na živý přenos z čapího hnízda v Bohuslavicích: https://www.youtube.com/watch?v=ABJTbc2tOc4

 

Vůně ze školní kuchyně

Kdo se dnes v pátek dopoledne pohyboval v prostorách školy, tak mu nemohla uniknout libá vůně původem ze školní kuchyně. Přiložené fotografie toto objasňují.... Dobrou chuť!

Provoz školy od 12. 4. 2021

Od pondělí 12. 4. 2021 je škola se všemi součástmi opět v provozu. Zákonní zástupci žáků jsou informováni prostřednictvím třídních učitelů.

Zápis 2021/2022

Vážení zákonní zástupci dítěte,

zápis pro přijetí (odklad) k základnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022 je stanoven na úterý 20. dubna 2021 od 12 do 16 hodin.

Zápis proběhne pouze distančně předáním dokumentace nezbytné k přijetí dítěte (odkladu). 

K tomuto zápisu je nutné dodat:

Zima na školní zahradě

Naši internátní žáci využili včera prostor ledového a sněhoveho království školní zahrady ke tvorbě našeho vlastního zimního školního maskota s pracovním názvem Olaf.

Zakoupení profesionálního sterilizátoru vzduchu

Vzhledem k aktuální situaci okolo pandemie nemoci COVID-19 jsme se rozhodli pomoci zdravějšímu pobytu žáků a do školy jsme zakoupili profesionální sterilizátor vzduchu značky Air Cleaner profiSteril 300. Ten dokáže ve společných prostorách, kde je využíván, likvidovat nejen mikroby a bakterie ve vzduchu, ale také viry chřipky nebo právě COVIDu-19. Používat se může v místnostech o rozloze až 180 m2, kde je potřeba rychle a efektivně dezinfikovat vzduch. Je účinější než ionizéry a nevytváří ani ozon.

Vánoční sbírka hraček společnosti Wiky

Chtěli bychom poděkovat společnosti Wiky, a konkrétně jejich provozovně v Blansku, za zorganizování vánoční sbírky Wiky dětem. Při této sbírce se nakoupily hračky a další zboží ze sortimentu prodejny v hodnotě asi 5000 Kč. Další obrovské poděkování pak patří zákazníkům blanenské prodejny, kteří právě toto zboží našim dětem koupili. Celý kolektiv Základní školy speciální si váží těch, kteří v této nelehké době přispěli k radosti našich dětí a žáků. Dále děkujeme prodavačkám z Wiky Blansko, které také neváhaly s vlastním příspěvkem do sbírky a šly tak ostatním zákazníkům krásným příkladem.

Informace pro rodiče žáků

Od středy  18. 11. 2020  je v naší škole OBNOVENA  PRAVIDELNÁ VÝUKA.

 

Obnovení činnosti se týká:

- třídy přípravného stupně základní školy speciální

- tříd základní školy speciální

- oddělení školní družiny v odpoledních hodinách

- internátu školy od 23. 11. 2020

 

Malba trafostanice

Ve středu 7. října pomohly děti ze Základní školy speciální proměnit další zařízení na distribuci elektrické energie, tzv. trafostanici, z jejích původních šedivých fádních barev v něco mnohem estetičtějšího. Originální malba poblíž blanenské Komerční banky vznikla za spolupráce společnosti E.ON, výtvarníka Jana Pražana, žáků školy a naší kolegyně, arteterapeutky Mariky Zouharové. Tématem malby bylo pojetí hudby.

Další fotografie naleznete v sekci FOTOGALERIE.

Hipoterapie

Nový školní rok se nám už rozběhnul a s ním i aktivity v podobě hipoterapie, kam se od počátku září opět dojíždí. Na níže přiložených fotografiích si můžete prohlédnout, jak to například probíhá při hipoterapii ve vyškovské Piafě.

Zahájení školního roku 2020/2021

Školní rok bude zahájen úterý 1. září 2020 v 9 hodin v prostorách tělocvičny školy. V tento den si bude možno vyzvednout děti a žáky i dopoledne po zahájení, provoz školní družiny bude do 16 hodin. Školní potřeby budou řešeny přímo s třídními učiteli, seznam potřeb pro školní družinu a internát naleznou rodiče ve zvacím dopise, který byl rozeslán prostřednictvím e-mailu.

Aktuální informace pro rodiče žáků základní školy speciální

Vážení rodiče, na základě harmonogramu uvolňování opatření se škola otevírá žákům od 1. 6. 2020. Po zvážení veškerých rizik a zjištění zájmu rodičů žáků bude škola fungovat v omezeném režimu do 30. 6. 2020. V provozu nebude školní jídelna, internát školy a školní družina (pobyt v odpoledních hodinách bude organizován jiným způsobem). Podrobnější informace jsou v přiložených dokumentech - https://zssblansko.cz/dokumenty.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání.

Mgr. Martin Koupý, ředitel školy

Den matek

Vážené maminky,

jelikož se letos nemůže uskutečnit besídka ke Dni matek, obdržíte od naší školy v následujících dnech jako pozornost menší dárek. Doufáme, že se Vám bude líbit

Zápis pro školní rok 2020/2021 - nové opatření

Vážení zákonní zástupci dítěte,

zápis pro přijetí (odklad) k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 v Základní škole speciální Blansko, příspěvkové organizaci je stanoven na

 

úterý 21. dubna 2020 od 12 do 16 hodin.

Zápis proběhne pouze distančně (bez osobní přítomnosti dítěte) předáním dokumentace nezbytné k přijetí dítěte nebo odkladu školní docházky.

 

Mimořádné opatření - uzavření školy

Z rozhodnutí vlády ČR jsou s okamžitou platností uzavřeny od 11. března 2020 včetně všechny základní školy do odvolání. Základní škola speciální Blansko tedy nebude až do odvolání zajišťovat výuku, školní družinu, internát školy a školní stravování. Doporučuji všem rodičům pravidelně sledovat média.

Mgr. Martin Koupý, ředitel školy. 

Škola pro zaměstnaného rodiče vydává Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy.

Stránky