Aktuality

Podzim v Přípravném stupni

Děti z Přípravného stupně se dozvěděly, co vše se děje, když nastává roční období podzim. Na školní zahradě se prožitkem učily, jaké jsou barvy podzimu a měly si také možnost vyzkoušet si shrabat listí. Za odvedenou práci je potom čekala odměna v podobě opékání špekáčků. Paní učitelka dětem ukázala, jaké plody nám na podzim dozrávají a z nasbíraných jablíček si děti uvařily kompot. Nasbírané listí a přírodniny se potom využily při výtvarných a pracovních činnostech.

 

Další fotografie si můžete prohlédnout v sekci s názvem fotogalerie.

 

Nový prvek na školní zahradě

S příchodem nového školního roku 2022/2023 byl na školní zahradu pořízen nový hrací prvek. Děti a žáci školy byli celí nedočkaví, než si ho mohli poprvé vyzkoušet. Financován byl prostřednictvím Zapsaného spolku Počítáte s námi? 

Informace o zahájení školního roku

Informace rodičům o začátku školního roku

2022 – 2023

-----------------------------------------------------------------------------------------  

Školní rok bude zahájen dne:    1. září 2022 v 9:00 hodin v tělocvičně školy

 

Karneval

Školní rok 2021/2022 se pomalu chýlí ke svému konci a jak ho lépe ukončit než tradičním karnevalem se skupinou Velvet? Také letos se uskutečnil v tělocvičně naší školy a k vidění tu byla celá škála kreativních kostýmů nejen našich žáků, ale i zaměstnanců. Skupina Velvet zahrála a zazpívala jako obvykle výborně a všichni jsme se skvěle bavili tancem i poslechem jejich písniček. Teď už nezbývá než rozdat vysvědčení a vzhůru na prázdniny!

Malou ochutnávku karnevalové atmosféry si můžete prohlédnout zde pod článkem, větší potom v sekci fotogalerie.

Třídní motosraz a dárek ke Dni matek

Stejně jako v loňském roce proběhl v pátek 6. května ve třídě paní učitelky Pokorné třídní motosraz. Stejně jako loni sice dorazila jen jediná motorka, ale o to více si ji žáci užili. Všichni se na ni zkusili alespoň posadit a někdo se dokonce nebál rachotu a zkusil si i přidat trochu plynu. Krásné dopoledne bylo zakončeno předáním vlastnoručně vyrobených přání a dárečků pro maminky, které měly v neděli svátek. 

Zápis do školy

Vážení zákonní zástupci dítěte,

zápis pro přijetí (odklad) k základnímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023 se uskuteční v úterý 19. dubna 2022.

 

K tomuto zápisu si přineste:

Krtkův dort

Žáci ze třídy paní učitelky Pokorné dnes v rámci výuky upekli Krtkův dort. Kromě toho se také podívali na videa, jak vypadá opravdový krtek a popovídali si třeba, jaké tvoří tlapkami chodbičky. 

Wiky dětem

Chtěli bychom poděkovat společnosti Wiky a hlavně její blaneneské pobočce za zorganizování akce Wiky dětem a za nakoupení některých dárečků pro naše žáky. Dále bychom rádi poděkovali zákazníkům společnosti, kteří v neváhali v nelehké covidové době zakoupit také dárečky. 

Další fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Halloweenská stezka odvahy

Internátní děti mají pro strach uděláno. Zúčastnili se totiž večerní strašidelné stezky odvahy v prostorách školy. Plnily různé úkoly, při kterých potkaly spoustu strašidel, duchů, pavouků a jiných strašidelných bytostí. Za každý splněný úkol dostali odvážlivci razítko a na konci cesty se z nich stali přemožitelé strašidel, což stvrdil certifikát, díky kterému se jim od té doby vyhýbají všechna strašidla obloukem!

Přivítání do nového školního roku

Vykoupaní, vyběhaní,

vracíme se z luk a strání.

U vody nám dobře bylo, 

sluníčko nás opálilo.

Sbírali jsme houby v lese,

teď do školy těšíme se!

 

Pozorování čápů

Celý měsíc pozorujeme čapí hnízdo hlavně to, jak se Bohoušek a Bohunka o svá vajíčka vzorně starají. Dne 17. 5. 2021 se vylíhlo první ptáče a další den druhé. Nyní napjatě čekáme na další přírůstky do čapí rodiny. Také pozorujeme, jak čápata hned od narození žerou housenky, žížaly a další havěť.

ZŠS I

Dárek ke Dni matek

Třída ZŠS I. paní učitelky Pokorné upekla maminkám perníková srdce. 

Třídní motosraz

Kdo si pamatuje, jaké probíhaly v naší škole před několika lety motosrazy, bude asi zklamán. Tehdy přijelo i 50 motorek.

Na náš třídní motosraz dne 7. května dorazila pouze jedna motorka, ale stejně jsme si to užili. Nakonec se nikdo nebál. Všechny děti se na motorku posadily a také zavrčely – to byl rachot.

Další fotografie naleznete v sekci FOTOGALERIE.

 

Mgr. Radmila Pokorná

Výroba čapího hnízda ve třídě ZŠS I

Dne 19. dubna 2021 jsme ve třídě ZŠS I začali na Youtube sledovat čápy, kteří se vrátili do Bohuslavic u Trutnova, aby zde stejně jako loni vyvedli svá mláďata. V pátek 23. dubna už bylo v hnízdě 5 vajec. A děti si pod vedením tety Zuzky udělaly své čapí hnízdo. Nyní už budeme jen pozorovat, jak se Bohunka a Bohoušek o vajíčka starají a budeme napjatě čekat, kdy se čápátka vylíhnou.

Odkaz na živý přenos z čapího hnízda v Bohuslavicích: https://www.youtube.com/watch?v=ABJTbc2tOc4

 

Vůně ze školní kuchyně

Kdo se dnes v pátek dopoledne pohyboval v prostorách školy, tak mu nemohla uniknout libá vůně původem ze školní kuchyně. Přiložené fotografie toto objasňují.... Dobrou chuť!

Provoz školy od 12. 4. 2021

Od pondělí 12. 4. 2021 je škola se všemi součástmi opět v provozu. Zákonní zástupci žáků jsou informováni prostřednictvím třídních učitelů.

Zápis 2021/2022

Vážení zákonní zástupci dítěte,

zápis pro přijetí (odklad) k základnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022 je stanoven na úterý 20. dubna 2021 od 12 do 16 hodin.

Zápis proběhne pouze distančně předáním dokumentace nezbytné k přijetí dítěte (odkladu). 

K tomuto zápisu je nutné dodat:

Zima na školní zahradě

Naši internátní žáci využili včera prostor ledového a sněhoveho království školní zahrady ke tvorbě našeho vlastního zimního školního maskota s pracovním názvem Olaf.

Zakoupení profesionálního sterilizátoru vzduchu

Vzhledem k aktuální situaci okolo pandemie nemoci COVID-19 jsme se rozhodli pomoci zdravějšímu pobytu žáků a do školy jsme zakoupili profesionální sterilizátor vzduchu značky Air Cleaner profiSteril 300. Ten dokáže ve společných prostorách, kde je využíván, likvidovat nejen mikroby a bakterie ve vzduchu, ale také viry chřipky nebo právě COVIDu-19. Používat se může v místnostech o rozloze až 180 m2, kde je potřeba rychle a efektivně dezinfikovat vzduch. Je účinější než ionizéry a nevytváří ani ozon.

Stránky