Aktuality

Zima na školní zahradě

Naši internátní žáci využili včera prostor ledového a sněhoveho království školní zahrady ke tvorbě našeho vlastního zimního školního maskota s pracovním názvem Olaf.

Zakoupení profesionálního sterilizátoru vzduchu

Vzhledem k aktuální situaci okolo pandemie nemoci COVID-19 jsme se rozhodli pomoci zdravějšímu pobytu žáků a do školy jsme zakoupili profesionální sterilizátor vzduchu značky Air Cleaner profiSteril 300. Ten dokáže ve společných prostorách, kde je využíván, likvidovat nejen mikroby a bakterie ve vzduchu, ale také viry chřipky nebo právě COVIDu-19. Používat se může v místnostech o rozloze až 180 m2, kde je potřeba rychle a efektivně dezinfikovat vzduch. Je účinější než ionizéry a nevytváří ani ozon.

Vánoční sbírka hraček společnosti Wiky

Chtěli bychom poděkovat společnosti Wiky, a konkrétně jejich provozovně v Blansku, za zorganizování vánoční sbírky Wiky dětem. Při této sbírce se nakoupily hračky a další zboží ze sortimentu prodejny v hodnotě asi 5000 Kč. Další obrovské poděkování pak patří zákazníkům blanenské prodejny, kteří právě toto zboží našim dětem koupili. Celý kolektiv Základní školy speciální si váží těch, kteří v této nelehké době přispěli k radosti našich dětí a žáků. Dále děkujeme prodavačkám z Wiky Blansko, které také neváhaly s vlastním příspěvkem do sbírky a šly tak ostatním zákazníkům krásným příkladem.

Informace pro rodiče žáků

Od středy  18. 11. 2020  je v naší škole OBNOVENA  PRAVIDELNÁ VÝUKA.

 

Obnovení činnosti se týká:

- třídy přípravného stupně základní školy speciální

- tříd základní školy speciální

- oddělení školní družiny v odpoledních hodinách

- internátu školy od 23. 11. 2020

 

Malba trafostanice

Ve středu 7. října pomohly děti ze Základní školy speciální proměnit další zařízení na distribuci elektrické energie, tzv. trafostanici, z jejích původních šedivých fádních barev v něco mnohem estetičtějšího. Originální malba poblíž blanenské Komerční banky vznikla za spolupráce společnosti E.ON, výtvarníka Jana Pražana, žáků školy a naší kolegyně, arteterapeutky Mariky Zouharové. Tématem malby bylo pojetí hudby.

Další fotografie naleznete v sekci FOTOGALERIE.

Hipoterapie

Nový školní rok se nám už rozběhnul a s ním i aktivity v podobě hipoterapie, kam se od počátku září opět dojíždí. Na níže přiložených fotografiích si můžete prohlédnout, jak to například probíhá při hipoterapii ve vyškovské Piafě.

Zahájení školního roku 2020/2021

Školní rok bude zahájen úterý 1. září 2020 v 9 hodin v prostorách tělocvičny školy. V tento den si bude možno vyzvednout děti a žáky i dopoledne po zahájení, provoz školní družiny bude do 16 hodin. Školní potřeby budou řešeny přímo s třídními učiteli, seznam potřeb pro školní družinu a internát naleznou rodiče ve zvacím dopise, který byl rozeslán prostřednictvím e-mailu.

Aktuální informace pro rodiče žáků základní školy speciální

Vážení rodiče, na základě harmonogramu uvolňování opatření se škola otevírá žákům od 1. 6. 2020. Po zvážení veškerých rizik a zjištění zájmu rodičů žáků bude škola fungovat v omezeném režimu do 30. 6. 2020. V provozu nebude školní jídelna, internát školy a školní družina (pobyt v odpoledních hodinách bude organizován jiným způsobem). Podrobnější informace jsou v přiložených dokumentech - https://zssblansko.cz/dokumenty.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání.

Mgr. Martin Koupý, ředitel školy

Den matek

Vážené maminky,

jelikož se letos nemůže uskutečnit besídka ke Dni matek, obdržíte od naší školy v následujících dnech jako pozornost menší dárek. Doufáme, že se Vám bude líbit

Zápis pro školní rok 2020/2021 - nové opatření

Vážení zákonní zástupci dítěte,

zápis pro přijetí (odklad) k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 v Základní škole speciální Blansko, příspěvkové organizaci je stanoven na

 

úterý 21. dubna 2020 od 12 do 16 hodin.

Zápis proběhne pouze distančně (bez osobní přítomnosti dítěte) předáním dokumentace nezbytné k přijetí dítěte nebo odkladu školní docházky.

 

Mimořádné opatření - uzavření školy

Z rozhodnutí vlády ČR jsou s okamžitou platností uzavřeny od 11. března 2020 včetně všechny základní školy do odvolání. Základní škola speciální Blansko tedy nebude až do odvolání zajišťovat výuku, školní družinu, internát školy a školní stravování. Doporučuji všem rodičům pravidelně sledovat média.

Mgr. Martin Koupý, ředitel školy. 

Škola pro zaměstnaného rodiče vydává Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy.

Zápis pro školní rok 2020/2021

Vážení zákonní zástupci dítěte,

zápis pro přijetí (odklad) k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 se uskuteční v úterý 21.dubna 2020. 

K tomuto zápisu si přineste:

  • Vyplněnou:

- Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání (formulář poskytne školní logoped)

Návštěva solné jeskyně

Žáci ze třídy Základní školy speciální IV. se v období různých chřipek, nachlazení a jiných respiračních onemocnění vydali posílit svoji imunitu do blanenské solné jeskyně.

 

Canisterapie

Pod tímto textem naleznete fotografii žákyně z "autistické" třídy paní učitelky Hrubé z průběhu individuální canisterapie pod vedením psovodky Mariky Zouharové. 

Vznik obrazu - hlavní ceny do tomboly plesu

Tadiční maškarní ples školy a spolku při škole se již blíží. Přinášíme několik fotografií ze vzniku obrazu, vždy jedinečné a originální ceny. Děti na podklad z temperových barev nastrouhaly voskovky, zažehlily přes pečící papír a doplnily stonky květin. Je to technika zvaná enkaustika, přizpůsobená schopnostem a dovednostem našich dětí. Přidá se pasparta, přiléhavý rám a obraz se může těšit na svého výherce....

Prosba o pomoc

Vážení rodiče, přátelé školy,

Pozvánka na ples Základní školy speciální

Dovolte nám pozvat Vás na už XXIV. Maškarní ples Zapsaného spolku Počítáte s námi?, který funguje při naší škole již spoustu let. Ples se uskuteční v sále Dělnického domu v Blansku, a to 31.1.2020. K tanci a poslechu zahraje skupina Velvet. Dále se můžete těšit na taneční vystoupení ZUŠ Blansko nebo Body Rockers Straight Outta J. Cena vstupenky s místenkou je 250 Kč a zakoupit si ji můžete v Informační kanceláři Blanka na Rožmitálově ulici v Blansku.

Pozvánka na besídku

Vážení rodiče a přátelé naší školy,

přijměte, prosím, naše pozvání na obvyklou předvánoční besídku, kde se můžete těšit na pestrá vystoupení našich dětí a žáků. Besídka se bude konat v pátek 20.12.2019 v 9 hodin v tělocvičně školy. V tento den bude ukončen provoz školy již ve 12 hodin.

Mikulášská besídka

Ve středu 4. prosince proběhla Mikulášská besídka, která se letos přesunula z Galerie města Blanska do místního Katolického domu. Besídka by se nemohla uskutečnit bez spolupráce se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých. Děti dlouho dopředu pilně trénovali několik písniček, které potom předvedly obecenstvu. Potom se už jen vyčkalo na Mikuláše v doprovodu anděla a čerta, který si nakonec žádného z dětí do pekla neodnesl. Děti dostaly balíčky plné dobrot. Na závěr si všichni zatančili na písně různých žánrů a rozutekli se do domovů a na školní internát.

Canisterapie ve škole

Od začátku školního roku probíhá pravidelná canisterapie, přinášíme několik fotografií z polohování.

Stránky