Výlet do jeskyně

V pátek naše škola vyrazila na hromadný poznávací výlet do Moravského krasu. Cílovou destinací byla obec Sloup a zdejší Sloupsko-šošůvské jeskyně, které nabízejí bezbariérový prohlídkový okruh. Pro žáky byla zážitkem už jen jízda velkým autobusem. Potom se s doprovodem paní průvodkyně vydali do komplexu různých chodeb a propastí a zjistili, jak vypadají krápníky a proč se jich nesmí dotýkat. Viděli také poletující netopýry a kostry jeskynního medvěda, lva nebo hyeny. Prohlídková trasa končila v jeskyni s názvem Kůlna, která je významným archeologickým nalezištěm neandrtálského člověka. Jak takový neantrtálec vypadal se potom žáci dověděli v krátkém videu, promítaném přímo na stěnu uvnitř jeskyně.