Zakoupení profesionálního sterilizátoru vzduchu

Vzhledem k aktuální situaci okolo pandemie nemoci COVID-19 jsme se rozhodli pomoci zdravějšímu pobytu žáků a do školy jsme zakoupili profesionální sterilizátor vzduchu značky Air Cleaner profiSteril 300. Ten dokáže ve společných prostorách, kde je využíván, likvidovat nejen mikroby a bakterie ve vzduchu, ale také viry chřipky nebo právě COVIDu-19. Používat se může v místnostech o rozloze až 180 m2, kde je potřeba rychle a efektivně dezinfikovat vzduch. Je účinější než ionizéry a nevytváří ani ozon.

Sterilizátor pracuje na principu použití germicidní lampy. Tato zařízení emitují záření UV-C o délce vlny 253,7 nm, které má nejsilnější degradační schopnosti pro bakterie, viry, plísně a různé mikroorganismy.

UGO (ultrafialové germicidní ozařování) je dezinfekční metoda, která používá ultrafialové záření UV-C s krátkou vlnovou délkou k hubení nebo inaktivaci mikroorganismů destrukcí nukleových kyselin a narušením jejich DNA, což je činí neschopnými vykonávat životně důležité buněčné funkce. Bylo zjištěno, že v oblasti vlnové délky od 250 nm do 270 nm je záření s největší germicidní účinností. Germicidní účinek UV-C záření spočívá v absorpci UV zářivé energie nukleovými kyselinami a proteiny. Absorbovaná energie indukuje chemické reakce v buněčných jádrech a ničí tak mikroorganismy. Lampy certifikace TÜV používané v našich přístrojích emitují maximum své germicidní energie právě v oblasti od 250 do 270 nm.

Uzavřený typ zářiče slouží k nepřímému ozařování místnosti, který je možné využívat v přítomnosti lidí. Zářič je bezozónový a nepoužívá žádné chemikálie. Germicidní UV-C lampa je bezpečně skryta v přístroji, přes který proudí vzduch. Vzduch je nasáván ventilátorem do dezinfekční komory přes filtr zachycující prach a jiné nečistoty. Vzduch se díky cirkulaci v místnosti přečistí každých 6 hodin.